Знижка 500 грн
Знижка 500 грн
Тільки для самих спритних
Новина!
Розпочніть навчання впродовж 24 годин після пробного заняття та отримайте знижку!
Безпека підлітка в інтернеті: TikTok

Це може початися з втішного коментаря до танцювального відео, яке опублікував підліток, або з непристойних коментарів, образливих смайликів, навіть домагань.

TikTok – переважно підліткова аудиторія, але там є і дорослі, що проявляють домагання по відношенню до підлітків. Батькам рекомендується звертати увагу не тільки на параметри конфіденційності гаджетів, але і на інформування своїх дітей про можливі ризики.

Слід звернути увагу на попереджувальні сигнали: якщо хтось регулярно завалює компліментами, обіцяє подарунки, просить більше фотографій. Часто це тільки початок подальших неналежних запитів.

Зловмисники крок за кроком просуваються вперед, залучаючи користувачів до розмов і дій, пов’язаних з сексом. Вони лестять підліткам і переконують їх нікому не розповідати про свого нового друга, особливо їх батькам. Профілі таких людей зазвичай фейкові. Хтось, хто вдає з себе 16-річного підлітка, може бути насправді 56-річним, і почне розмову з абсолютно нешкідливих питань. Нічого не підозрюючий підліток може подумати: «Дуже добре, нас цікавлять одні і ті ж речі, і нам подобається одна і та ж музика». Якщо підліток не інформований про можливі небезпеки, він може вважати, що все, що відбувається – необразливо, а зловмисник – що у нього є шанс. Молоді люди часто не знають, як вибратися з таких ситуацій.

Якщо у вас немає доступу до додатків або гаджетів підлітка, щоб перевірити їх активність, ви завжди можете запитати у нього безпосередньо, наприклад: «Ти сьогодні в хорошому настрої, поділися зі мною».

Попереджувальні розмови також можуть допомогти у випадку з додатками такими як Watsapp, Viber, в яких зловмисник може попросити включити камеру. Варто сприймати, як тривожні, такі сигнали як раптова замкнутість підлітка або відсутність апетиту.

Якщо дитина говорить вам, що у нього проблеми, попри всеосяжне почуття жаху в цей момент, намагайтесь зберігти спокій і не злякати дитину. Запитайте: «Як ти до цього ставишся? Як ти вважаєш, що було б краще для тебе в цій ситуації?». Якщо підліток дозволить, попросіть показати скріншоти того, що відбувається. Зробить все можливе, щоб дати йому зрозуміти, що з вами він у безпеці та ви можете йому допомогти. Обов’язково заявите про неналежну поведінку користувачів в службу підтримки.

 

Безпека в мережі – курс Booster. Приєднуйтесь!

Свіжі статті вчасно – підпишіться на наш telegram канал.

Поділитися

×
×