7 способів вироблення стійкості до стресу у підлітка

Через пандемію COVID-19, що триває,  ми замислюємося, що ще нас чекає в майбутньому. Ми не знаємо, що принесе новий навчальний рік. Батьки втомилися від невизначеності, обмежень і постійно мінливих правил. Часто у нас залишається більше запитань, ніж відповідей. Ми живемо в безпрецедентний час. Але ми не замислюємося, який стрес переживають наші діти при цьому і як вони з ним справляються. В той самий час, можна подивитися на ситуацію з точки зору досвіду, який ми можемо з неї винести. Є можливість змоделювати навички, які підвищують стійкість наших дітей. Розвиток такого типу мислення може допомогти їм подолати сьогоднішню невизначеність, стрес і підготувати їх до викликів, з якими вони зіткнуться в майбутньому. Ось сім способів розвитку навичок стійкості, які сформуються і послужать протягом усього їхнього життя.

1. Емоції. Коли ми стримуємо свої емоції, вони руйнують нас зсередини. Допоможіть своїм дітям знайти здорові способи вираження своїх емоцій. Заохочуйте розмови, ведення щоденника, творче вираження, вправи або медитацію. Скажіть їм, що ви завжди поруч, щоб обговорити або розділити їх переживання.

2. Само-емпатія. Кращий спосіб вплинути на вашу дитину, це показати на власному прикладі, що вам окей же не бути ідеальними. Ви робите це, прощаючи себе і знаходячи в собі краще. Підлітки бачать, що ви робите і як ви на це реагуєте. Так що ставитеся до себе добре при будь-яких обставинах, і тоді вони теж цьому навчаться.

3. Стан спокою. На додаток до своїх слів, ми передаємо негласні сигнали, які можуть заспокоїти інших. Висловлюйте свою безумовну любов і впевненість у постійному заспокійливому присутності в їхньому житті. Але не забувайте, що ви теж людина. Переконайтеся, що ви самі впоралися з переживаннями перш, ніж допомагати з цим підлітку. У цьому може допомогти звернення за підтримкою, рефлексія відбувається або фіксація почуттів на папері, наприклад. Не бійтеся показувати своїй дитині, що ви самі працюєте над своїми емоціями, способами заспокоюватися і приходити в стан спокою.

4.Реалістичність і чесність. Зізнайтеся в тому, що знаєте точно, а чого не знаєте. Займайтеся пошуком правдивої інформації разом, вона прояснить обставини і дасть краще розуміння проблеми, яка бентежить. Невизначеність часто змушує нас чекати гіршого. Цей вид катастрофічного мислення заважає вашої здатності концентруватися і планувати. Ви навіть можете відчувати себе фізично хворим. Зупиніться і запитайте себе, чи дійсно ви зараз думаєте про найгірше варіанті. Потім попрацюйте разом над тим, щоб розібратися і скласти реалістичну картину того, що відбувається. Дозволяючи своїм думкам бути реалістичними, а не оптимістичними, ви зможете краще розв’язувати виниклі проблеми.

5. Контроль. Ми погано себе почуваємо, коли втрачаємо контроль над ситуацією. Наприклад, те, що показують в новинах, ми не можемо контролювати. Але ми можемо контролювати кількість цих новин і медіа, які дивимося.

6. Щастя в дрібницях. Навіть у важкі часи важливо знаходити щастя в дрібницях. Затримати погляд на заході. Поговорити з другом. Обійняти дитину. Знаходити щодня, за що можна бути вдячним, суть в цьому. Доведено, що відчуття подяки робить людину щасливішою і здоровішою – і морально, і фізично.

7. Зв’язок. Приємно знати, що ти не один. Разом – завжди сильніше. Іноді ви можете не відчувати себе в безпеці. Саме тоді важливо звернутися до інших, посиливши себе таким чином. Нехай ваша дитина побачить позитивні результати спілкування з іншими людьми в стресові часи.

Свіжі статті вчасно – підпишіться на наш  telegram канал.

Поділитися