6 звичок супер-учнів

Стати супер-учнем  одна з найважливіших цілей для досягнення успіху у 21 столітті. Чи йдете в ногу з часом технологічних змін, залежить від безперервного процесу самонавчання.

В світі, що постійно змінюється, здібність швидко освоювати нові знання та навички стає необхідністю. Гарна новина в тому, що бажання або навичка постійно чомусь навчатись, не вроджені.

Багато ерудитів, включно з Чарльзом Дарвіном, Леонардо да Вінчі та лауреатом Нобелівської премії Річардом Файнманом, стверджували, що не мали виключно вроджений інтелект.

В нас достатньо розумових здібностей, щоб освоїти абсолютно незнайому дисципліну  якщо ми використовуємо правильні інструменти, підходи або застосовуємо те, що вивчили правильним чином.

А прогресивні підходи до навчання допоможуть отримувати задоволення від процесу. Методологія швидкого набуття знань достатньо проста, деякі з цих звичок можуть бути вам корисні.

 

1. Супер-учні багато читають

Читання для розуму  це теж саме, що вправи для вашого тіла. Це дає нам свободу переміщуватись у просторі та часі, отримувати глибше розуміння про ідеї, концепції, емоції та масив знань.

Читання активує мозок  він змінюється та створює нові нейронні зв’язки та різні шаблони в залежності від типу матеріалу, який ви читаєте. Дуже успішні учні багато читають.

Багато з найуспішніших людей не вважають читання рутиною, а відносяться до нього, як до можливості покращити своє життя, кар’єру та бізнес.

Ілон Маск, зі слів свого брата, завжди читав дві книжки в день. Біл Гейтс читає 50 книжок на рік. Марк Цукерберг читає принаймні одну книжку кожні два тижні. Уоррен Баффет витрачає п’ять-шість годин на день на читання п’яти газет та 500 сторінок корпоративних звітів.

У світі, де інформація є головною валютою, читання виявляється кращим джерелом її добування.

 

2. Супер-учні ставляться до навчання як до процесу

Навчання  це подорож, а не пункт призначення. Для розуміння будь-якої теми, ідеї чи підходу потрібна не тільки уважність, але й постійна цікавість.

Навчання  це інвестиція, яка зазвичай окуповується зі збільшенням заробітку. Зараз більше, ніж будь-коли, актуально навчання, якщо ви хочете залишитись затребуваним на ринку вакансій, який постійно змінюється.

 

3. Вони розвивають мислення зростання

Ви не помилитесь, якщо будете розвивати, так зване, мислення зростання  це теорія навчання, яка була розроблена доктором Кэрол Двек та ґрунтується на факті, що інтелект, здібності та продуктивність можна завжди покращити.

«Неграмотними у 21 столітті будуть не ті, хто не вміє читати та писати, а ті, хто не може вчитись та перенавчатись», – стверджує Елвін Тоффлер, письменник, футурист та бізнесмен, відомий своїми роботами про сучасні технології.

Розвиток мислення, спрямованого на зростання та адаптацію, допоможе скоріше досягати цілей. Здібність зберігати відкритість до всього нового, отримувати найкращі з наявних знань та застосовувати їх у напрямку цілі може значно покращити ваше життя.

 

4. Супер-учні навчають інших

Згідно з дослідженням, учні засвоюють ~ 90% інформації, коли вони пояснюють її іншим або ж відразу використовують на практиці.

Навчання інших тому, що ви знаєте, є одним з найбільш ефективних засобів вивчити, запам’ятати та легко пригадати нову інформацію. Психологи називають це “практикою вилучення”. Це один з надійніших способів побудови сильніших нейронних зв’язків.

Навчайте, коли навчаєтесь. Намагайтесь пояснити тему простими словами. Так можна легко виявити прогалини у своїх знаннях. Цю ментальну модель запропонував фізик Річард Фейнман.

Відомого як “Видатного пояснювача”, Фейнмана знають за його здатність чітко пояснювати таки теми, як квантова фізика практично для всіх. Про техніку Фейнмана добре розповіли у біографії Джеймса Глейка “Геній: життя та наука Річарда Фейнмана“.

Остаточною перевіркою ваших знань є ваша здібність передавати їх іншім. Кращий спосіб вивчати, обробляти, зберігати та запам’ятовувати інформацію  половину часу вчитись та половину часу ділитися інформацією. Наприклад, замість того, щоб закінчити книгу, постарайтеся прочитати 50% та спробуйте пригадати, поділитися або записати ключові ідеї, які ви дізнались, перш ніж продовжити.

 

5. Результативні учні дбають про свій мозок

Зберігаємо здоров’я мозку  зберігаємо його гостроту. Те, що ви робите або не робите для свого мозку, може суттєво вплинути на засіб зберігання, обробки та отримання інформації. Кожен хоче прожити активне життя якомога довше. Це залежить від того, в якому стані буде мозок.

Чим його підживлювати? В цьому допоможуть продукти, які пов’язані з уповільненням зниження когнітивних функцій: чорниця, овочі (листова зелень  капуста, шпинат, броколі), цілозернові продукти, риба, бобові, корисні ненасичені жири (оливкова олія) замість насичених жирів (вершкове масло).

“Фрукти та овочі борються з віковим окислювальним стресом, який викликає знос кліток мозку,”– каже доктор Гарі Смол, професор психіатрії та старіння.

 

6.Вони роблять короткі та часті перерви

Перерви мають рішуче значення для засвоєння інформації. Згідно з останніми дослідженнями, короткі та часті перерви покращують процес засвоєння матеріалу.

“Всі вважають, що вам потрібно “практикуватись, практикуватись та практикуватись”, коли ви вивчаєте щось нове. Замість цього ми виявили, що часті перерви на відпочинок, можливо, настільки ж важливі для навчання, як й сама практика”, – Леонардо Дж. Коэн, доктор медичних наук, старший науковий співробітник NIH’s National Institute of Neurological Disorders and Stroke.

Такі перерви допомагають мозку закріпляти отриману інформацію під час відпочинку. Щоб ви не обрали для вивчення, завдання оптимізувати час навчання та відпочинку для отримання кращих результатів.

Експерти Louisiana State University’s Center for Academic Success рекомендують заняття тривалістю 30–50 хвилин. “Все, що менше ніж 30 просто недостатньо, але все, що більш ніж 50 – занадто багато інформації, щоб ваш мозок міг її сприйняти за один раз”, – каже Елен Дан.

Нейронні мережі нашого мозку потребують час для обробки інформації, тому коли ми виділяємо достатньо часу для відпочинку та відновлення, ми допомагаємо мозку ефективно запам’ятовувати нову інформацію.

Оригінал статті

Більше новин про проходження підліткового віку на нашому telegram каналі. Приєднуйтесь!

Поділитися