Небанальні книжки для підлітків: рекомендації від самих підлітків та їх тренерів

Хто знає, які книжки будуть підлітки читати самі без нагадувань та із задоволенням? Звичайно, самі підлітки та ті успішні спеціалісти, які трошки старші за них. Ми склали значний список, що можна почитати підліткам влітку. Для цього ми запитали наших тренерів (IT, дизайн, soft skill спеціалістів) та наших підлітків-студентів. професійна IT та дизайн література, художня, книжки по персональному розвитку. Не забудьте поділитися списком з ним, про кого піклуєтесь!

 

Професійна література (розробка ігор, створення сайтів, ілюстрація, графічний дизайн)  

 

C# 4.0: Повний посібник. (Герберт Шілдт)

В цьому посібнику по #C 4.0 – по мові програмування, яка була розроблена спеціально для середовища .NET, – детально розглянуті основні засоби мови: типи даних, оператори, керуючи оператори, класи, інтерфейси, методи, делегати, індексатори, події, покажчики, узагальнення, колекції, головні бібліотеки класів, засоби многопоточного програмування та директиви препроцесора. Детально описані нові можливості C#, у тому числі PLINQ, бібліотека TPL, динамічний тип даних та інше. Цей посібник має масу корисних порад авторитетного автора та сотню прикладів програм з коментарями, завдяки яким вони стають зрозумілими будь-якому читачу незалежно від його рівня підготовки.

 

Front-End Web Development: The Big Nerd Ranch Guide (авторы Chris Aquino, Todd Gandee)

Книжка з фокусуванням на JavaScript, CSS3 та HTML5, для програмістів з досвідом роботи на інших платформах та розробників з іншим web досвідом, яким потрібно швидко ознайомитись із сучасними інструментами та їх застосуванням.

JavaScript: The Good Parts (Douglas Crockford)

Будь-яка мова програмування має свої сильні та слабкі риси, однак мова JavaScript більшою мірою складається із останніх, тому що він був розроблений в поспіху та практично не налагоджувався. В цієї книжці серед багатьох самих жахливих JavaScript-конструкцій відокремлені найбільш надійні, зрозумілі та зручні у супроводженні  та підмножина мови, яка дозволяє створювати ефективний код, який дійсно можна розширювати. Ця книжка відкриє вам красиву, елегантну, просту та виразну мову програмування, яка дозволить створювати ефективний код незалежно від того, чи керуєте ви бібліотеками проєктів або просто намагаєтесь примусити Ajax працювати швидше. Якщо ви розроблюєте сайти або додатки для інтернету, ця книжка вам просто необхідна.

 

HTML and CSS: Design and Build Websites. (Jon Duckett)

Це дуже красива книжка про веб-дизайн, яка зробить навчання ще приємнішим. В книжці містяться найкращі практики з області веб-дизайну та наочні приклади.

 

JavaScript and JQuery: Interactive Front-End Web Development. (Jon Duckett)

Ця книжка була написана для тих, хто хоче використовувати JavaScript, щоб зробити свої веб-сайти цікавішими, інтерактивними та зручними для їх відвідувачів. Зокрема, ця книжка для тих, в кого немає спеціальної технічної освіти (або поки що немає).

 

HTML5: The Missing Manual. (Matthew MacDonald)

HTML5 – є чимось більшим, ніж мовою розмітки – це десяток незалежних веб-стандартів, які об’єднані в один. До цього часу єдине, чого не вистачало, – це посібник. Завдяки ньому ви дізнаєтесь, як створювати веб-додатки, які включають інструменти для роботи з відео, динамічні малюнки, геолокацію, офлайн веб-програми, перетягування та багато інших функцій. HTML5 – це майбутнє Інтернету, і з цією книгою майбутнє настане швидше.

 

CSS3: The Missing Manual. (Matthew MacDonald)

Технологія CSS3 дозволяє створювати професійно оформлені сайти, але тонкощі цієї мови можуть здатися доволі складними навіть для досвідчених веб-розробників. Повністю перероблене четверте видання цієї книжки допоможе вам вивести навички роботи із HTML та CSS на новий рівень. Вона містить багато цінних порад, описів інструментів, а також інструкцій, які написані у стилі довідника. Веб-дизайнери, як початківці, так і досвідчені, за допомогою цієї книжки швидко навчаться створювати красиві веб-сторінки, які при цьому дуже швидко завантажуються як на ПК, так і на мобільних додатках.

 

Творчество в рамках. (Джекоб Голдберг, Дрю Бойд)

Автори показують, що значно частіше інноваційні рішення  більше ефективні та більш неочікувані  з’являються саме тоді, коли людина мислить у рамках знайомого йому світу (іншими словами, всередині коробочки) із використанням, так званих, шаблонів. У більшості нестандартних рішень використовуються лише декілька простих шаблонів, які покладені в основу найефективнішої методики під назвою систематичне новаторське мислення, яка викладена у цієї книжці.

Война за креатив. Как преодолеть внутренние барьеры и начать творить. (Стивен Прессфильд)

Що заважає митцю намалювати картину, письменнику  створити роман, режисеру  зняти фільм, вченому  закінчити монографію? Що заважає нам перестати шукати для себе виправдання та нарешті почати займатись спортом та правильно харчуватись, вивчити іноземну мову, отримати водійське посвідчення? Внутрішній опір. Його голос маскується під голос розуму. Він обманює нас, пускається на хитрощі, аби тільки вмовити нас не братися за справу та відкласти її на якийсь час (поки не будете краще себе почувати, поки не розберетесь із “нагромадженням справ” та іншім у цьому дусі. Опір сковує нас та поступово руйнує наші життя. Ця книжка допоможе зрозуміти, що таке Опір, де він ховається, як його побороти та нарешті втілити в життя всі ті бажання та плани, які могли накопичуватись роками або навіть десятиріччями та не знаходили виходу.

 

Кради как митець. 10 уроків творчого самовираження. (Остін Клеон)

Не треба бути генієм, достатньо бути самим собою! Це головна ідея Остіна Клеона, молодого письменника та художника, який вважає, що творчість присутня у всьому та доступна кожному. У світі немає нічого оригінального, тому не відкидайте чужий вплив, колекціонуйте ідеї, обмірковуйте їх ще раз, аранжируйте по-новому у пошуках власного шляху. Слідкуйте за своїми інтересами, куди б вони вас не завели, та надайте свободу своєму творчому “я”! “Кради як митець” – це маніфест цифрової ери. Це позитивний, оригінально оформлений путівник, повний ілюстрацій, вправ та прикладів, ціль якого  допомогти читачу достукатись до творчої сторони свого характеру. Ця книжка народилась із лекції, з якою Остін Клеон виступив в одному Нью-йоркському університеті. Він дав студентам 10 порад, які хотів би отримати сам, коли тільки починав.

 

Figure Drawing: Design and Invention. (Michael Hampton)

Навчальний посібник як для початківців, так і для досвідчених митців. Ця книжка спрощує розуміння зовнішньої будови людини, щоб пояснити механіку тіла, підстьобнути креативність та виробити у художника набір навичок, які можуть бути застосовні в інших темах. У книжці робиться акцент на практичному боці, що дозволяє ілюстратору засвоїти кроки та впровадити їх у свій робочий процес.

Anatomy for Sculptors Understanding the Human Figure. (Uldis Zarins with Sandis Kondrats) 

Місія книжки  зарядити дизайнерів робити анатомію людину візуально зрозумілою. Книжка по анатомії для художників з чіткими зображеннями. Вона містить у собі всю необхідну інформацію для створення реалістичних зображень людської фігури.

 

Література для персонального розвитку 

Почни з Чому. Як великі лідери надихають до дії кожного. (Саймон Сінек)

Ця книжка — про природну модель мислення, дії та спілкування, завдяки якій лідер надихає тих, хто поряд. Кожен здатен цьому навчитися. Трохи дисципліни — і будь-який працівник (чи навіть підприємство!) зможе стати джерелом натхнення для інших, вести за собою, просувати ідеї та бачення у своєму середовищі та поза його межі. Книга написана на основі біографій реальних людей та історій розвитку компаній, які реалізували цю модель. Усі вони починали з ЧОМУ.

 

Принципи. Життя та робота. (Рей Даліо)

Життєві і управлінські принципи Рея Даліо, одного з найбільш впливових і багатих людей планети, і історія його дітища – найбільшого в світі хедж-фонду Bridgewater. Рей Даліо виріс у звичайній сім’ї з середнім достатком. Заснована ним в 26 років інвестиційна фірма Bridgewater Associates протягом наступних 40 років стала п’ятою за важливістю приватною компанією в США (за версією Fortune). Секрет її стійкості і успіху в тому, що Рей Даліо в своєму житті і роботі дотримується універсальних принципів, які викристалізувалися з ряду перемог і поразок. Сила цих особистих принципів така, що вони змінили всю галузь: журнал CIO навіть назвав Даліо «Стівом Джобсом інвестування». У цій книзі ви знайдете всі правила життя і роботи американського мільярдера. Цілком можливо, що після її прочитання ваше життя вже не буде колишнім.

Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії. (Тоні Шей)

Про великі гроші, дружбу і справжню любов до людей; коли родиною є не тільки родичі, а також працівники, клієнти і навіть конкуренти. Це книжка про вміння кожної миті наповнювати своє життя змістом, вносити елемент інтриги задля власного щастя і щастя людей, які знаходяться навколо тебе; викладатися на повну в усьому — як у дрібницях (таких як вчасна доставка замовлення), так і в підкоренні гірських вершин.  У цьому виданні Шей розповідає про свої перші спроби у бізнесі, про те як йому вдалося здобути прибуток завдяки творчому підходу та кмітливості, дає поради підприємцям-початківцям. Деякі сюжети оповідають про його пригод у бізнесі, в інших автор ділиться історіями юності, коли йому не хотілося робити те, що від нього очікували дорослі. Автору цього видання, Тоні Шею пощастило створити спільноту однодумців, справжніх друзів і любителів своєї справи, людей, які, «доставляють щастя» іншим і водночас роблять щасливими одне одного. Тоні Шей – геніальний підприємець, головний директор однієї з найбільш відомих інтернет-компаній Zappos, яка стартувала  з нуля і на початку компанія зазнавала труднощів (відсутність складу, потреба залучати клієнтів незвичним обслуговуванням), проте у 2001 році річний прибуток компанії досяг майже 9 мільйонів, а ще через 8 років компанію викупив Amazon за 1,2 мільярди.

 

Пес на ім’я Мані. Абетка грошей. (Бодо Шефер)

Дванадцятирічна дівчинка Кіра знаходить пораненого пса. Виявляється, пес уміє говорити! Він відгукується на кличку Мані і знає все про гроші. Дуже скоро й Кіра, прислухаючись до порад Мані, і сама стає справжнім фінансовим експертом і допомагає іншим правильно розпоряджатися грошима.

Пес на ім'я Мані Шефер Бодо купити у ВСЛ

7 навыков высокоэффективных подростков (Шон Кови)

Дорослення, становлення особистості – важкий процес. Самотність, відчуття непотрібності змушують підлітків робити дурниці, мучити себе та оточуючих. Як допомогти молодим людям? У цієї книжці Шон Кові звертається до підлітків та довірливо і просто розсказує, як прокращити відношення до себе та відношення з батьками, як покращити самооцінку, як навчитись приймати важливі рішення.

Думай медленно. Решай быстро. (Даниэль Каниман)

Наші дії і вчинки визначені нашими думками. Але чи завжди ми контролюємо наше мислення? Нобелівський лауреат Даніель Канеман пояснює, чому ми часом здійснюємо нераціональні вчинки і як ми приймаємо неправильні рішення. У нас є дві системи мислення. “Повільне” мислення включається, коли ми вирішуємо завдання або вибираємо товар в магазині. Зазвичай нам здається, що ми впевнено контролюємо ці процеси, але не будемо забувати, що позаду нашої свідомості в фоновому режимі постійно працює “швидке” мислення – автоматичне, миттєве і неусвідомлюване…

 

12 правил життя: як перемогти хаос. (Джордан Бернт Пітерсон)

Чесноти не можна підмінити толерантністю, а відсутність чітких моральних ідеалів пояснити повагою до думки інших, переконує канадський психолог Джордан Пітерсон. За його словами, людям потрібна система цінностей, яка допомагає наповнити життя сенсом, боротися із безнадією, відчаєм та хаосом. Кілька років тому Пітерсон почав активно спілкуватися на популярному сервісі Quora. Якось у відповідь на запитання одного з користувачів «Що найкориснішого про життя мусить знати кожен?» він описав правила, якими має керуватися людина. Ці правила стали надзвичайно популярними, а його лекції та виступи спровокували серйозну суперечку в інтелектуальних колах світу. Автор критикує покоління «двотисячних» за нігілізм, наголошує на розвитку індивідуальності, а також переконує – головне правило життя полягає у тому, що кожна людина мусить узяти на себе максимально посильну відповідальність за власне життя, суспільство і світ. Про автора Джордан Пітерсон – професор психології, клінічний психолог. Викладав у Гарвардському університеті. Зараз працює в Університеті Торонто. Автор наукових праць про природу креативності та особистість людини.

Моє життя та робота. (Генрі Форд)

Про Генрі Форда ще за його життя складали легенди, та й досі певні факти його біографії не є остаточно підтвердженими чи спростованими. Проте, незаперечним залишається те, що сенсом його життя була робота. Понад усе Форд прагнув створити машину, яка працюватиме вічно. На шляху до втілення мрії він завдяки вірі у неможливе здійснив переворот у мисленні власного оточення й майбутніх поколінь, які теж змінили своє ставлення до грошей, успішного бізнесу й роботи. Форд невтомно шукав відповіді на складні питання людської історії, як-от: чому існує бідність; що робить гроші грошима і які можливі трюки в рамках нинішньої фінансової системи, через які різні нації й народи потрапляють під контроль небагатьох людей; чого очікувати від майбутнього.  Це не лише мемуари геніального інженера, а й квінтесенція життєвої мудрості із перших уст «батька» автопромисловості США, філософія великого бізнесу й досвід заснування найбільшої в людській історії індустрії. Генрі Форд «мовчав» упродовж свого життя, не спілкувався з пресою, усі погляди й одкровення висловив у своїй єдиній книзі.

Стратегія блакитного океану. (В. Чан Кім, Рене Моборн)

Перед вами одна з найпопулярніших книг з бізнесу останніх десятиріч. Це визнаний бестселер за версіями Wall Street Journal та BusinessWeek, що вже впродовж семи років не покидає топової десятки ділових книжок на Amazon. Якщо ви знаєтеся на бізнесі, то розумієте, що конкуренція — це правильно та природно. Проте останнім часом вам все важче привертати увагу клієнтів через численних конкурентів, а ребрендинг та зміна команди вже не допомагають? Прийшов час відійти в сторону та створити сприятливе середовище існування — свій власний «блакитний океан» інноваційного бізнесу. Рене Моборн та В. Чан Кім написали цю книжку саме для того, щоб кожен зумів вийти за межі загальноприйнятих шаблонів діяльності та дати поштовх глобальній економіці. Вони дають докладну інструкцію, як вивести ваш бізнес на новий рівень та пропонують нову філософію успіху.

 

Антикрихкість. Как извлечь выгоду из хаоса. (Нассим Талеб)

Наше життя неможливе без хаосу, мінливості та стресу, які постійно тиснуть на нас. В умовах невизначеності ми прагнемо сталості, однак саме вона стає перешкодою на шляху до розвитку. Дивовижно, та завдяки невизначеності і впливу змін люди, речі та цілі системи можуть еволюціонувати й ставати кращими. Цю рису Насім Талеб називає антикрихкістю й окреслює прості правила, які допоможуть обернути непередбачуваність і невизначеність на джерело самовдосконалення. Ба більше, ця властивість дає користь як людям, так і компаніям і навіть країнам, а коло питань, які допомагає з’ясувати книжка, надзвичайно широке – від методу помилок, оцінювання ризику до політики, освіти й медицини.

Эссенциализм. (Грег МакКеон)

Книга допоможе розставити пріоритети в житті і розповість, як робити менше, а домагатися більшого. Вам здається, що ви працюєте занадто багато, а встигаєте занадто мало? Ви постійно зайняті, але зовсім не продуктивні? Ви відчуваєте, що ваш час витрачається на чужі справи? Якщо на такі питання ви відповідаєте «так», вам допоможе есенціалізм. Есенціалізм – це не про те, як встигати більше за менший час, а про те, як робити тільки те, що потрібно робити. Це не стратегія тайм-менеджменту або підвищення продуктивності. Це визначення найважливіших завдань, відкидання всіх непотрібних і максимальна концентрація на речах, які дійсно мають значення.

Художня література

Ходячий замок. (Диана Уинн Джонс)

Фантастичний роман Діани Вінн Джонс «Ходячий замок» переносить читачів в яскраву казкову країну, де живе Софі. Тут можна зустріти всіляких міфічних істот, які говорять тварин та інші явища світу фентезі. Спокій ідеального маленького світу героїні порушує Болотяна Відьма, насилати на неї прокляття. Щоб звільнитися від нього, дівчинці доведеться пережити чимало випробувань, які вже чекають її в ходяче замку чарівника Хоула. Софі навіть не уявляла, наскільки насичена життя в стінах таємничого замку.

 

Квіти для Елдженрнона. (Деніел Кіз)

Чарлі Гордон — розумово відсталий, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим… Яку ціну маємо ми платити за свої бажання? Чи варті вони того? Пронизлива історія, яка нікого не залишить байдужим! Мабуть, один з найлюдяніших творів у світовій літературі.

Волшебники. (Лев Гроссман)

Квентін Колдуотер – бруклінський старшокласник, математичний геній. Але з якоюсь причиною від не відчуває себе щасливим, ніби у його житті постійно чогось не вистачає. Коли Квентін несподівано потрапляє у приватний коледж магії Беркбіллс, йому здається, що всі мрії збулись. Однак чарівна країна із дитячих фантазій виявляється більш небезпечним місцем, ніж він міг собі уявити.

Земля Волшебника. (Лев Гроссман)

Квентіна Колдуотера вигнали із Філлорі  чарівної країни його дитячих мрій. Тепер Квентіну нема чого втрачати, тому він повертається туди, звідки все почалось  у приватний коледж магії Брекбілс. Однак навіть там йому не вдається сховатись від свого минулого. Тим часом у Філлорі рушаться магічні бар’єри та вдираються чужоземці з півночі. Щоб зупинити навислу загрозу верховному королю та королеві Філлорі, Еліоту та Джанет, доведеться відправитись на небезпечні пошуки бога, який давно зник. Квентіну знов доведеться побувати в Антарктиці, щоб звідти потрапити у загадкову Нігделандію, зустріти старих друзів та ризикнути навести лад у Філлорі або загинути у спробах.

Король Волшебников. (Лев Гроссман)

Квентін та його друзі  тепер королі та королеви чарівної країни Філлорі. Але багатства, розкіш та дозвільний спосіб життя починають потрохи втомлювати невгамовного Квентіна, він жадає пригод. Коли звична ранкова прохолода приймає неочікуваний зловісний оборот, Квентін та Джулія садяться на корабля, щоб здійснити подорож по просторах свого королівства. Однак неймовірним чином друзі потраплять в останнє місце, де б вони хотіли бути  у реальному світі, недалеко від рідного дому Квентіна. І тільки навички таємної магії, яким Джулія незаконно навчалась у “притулках” для чарівників, яких не прийняли до Брекбіллс, зможуть допомогти їм повернутись назад та врятувати від загрози.

Відьмак.  (Анджей Сапковський)

Магія Анджея Сапковського — у його вмінні з ліризмом і сарказмом створити уявний світ, кожен з мешканців якого, кожне місце і кожна подія настільки нагадують нам світ реальний, сучасний, що відірватися від книжок неможливо. Дуже давно, коли людська раса тільки обживала ворожий світ, а маги у своїх вежах займалися лише високою наукою чарівництва, було створено гільдію відьмаків — ремісників від магії, яких навчали вбивати темні породження потойбіччя: віїв і віпперів, мантикор і гулів, грифонів і брукс-вампіриць. Але з часом страшних почвар меншало, меншало й тих, хто мусив захищати від них людей, — і дедалі частіше відьмакам у спину летіли з-за парканів прокльони та каміння. Від Яруги до Драконячих гір мандрує один з останніх відьмаків — Ґеральт із Рівії, зустрічаючи людей та істот, які чимось дуже нагадують персонажів відомих казок, та намагаючись зрозуміти, чи залишилося у ньому самому хоч щось від людини, чи він — тільки додаток до двох своїх мечів: звичайного залізного та відьмачого, з карбованим руків’ям та срібним клинком, який колись стане для нього мечем призначення

Відьмак. Меч призначення. (Анджей Сапковський)

Від подорожі до подорожі, від пригоди до пригоди відьмак Ґеральт дедалі частіше помічає, що в колись звичному світі князівських інтриг і сільських війтських та мужицьких хитрощів, які інколи таки вилазили боком їх авторам, стає аж занадто багато зла й ненависті. Ані люди, ані представники давніх рас не бажають шукати компроміси і мирно співіснувати. “З усією куртуазністю” тепер здійснюються жорстокі вбивства заради золота чи ділянки землі. Це зло притягує зло ще більше: нільфгаардський король починає війну, якої світ іще не знав. І бути осторонь відьмаку не вдасться, бо тепер у нього з’явилася прийомна дитина – маленька зеленоока Цірі.

Першому гравцеві приготуватися. (Ернест Клайн)

2044 рік, світ потерпає від енергетичної кризи, панують безробіття і голод. Як і більшість людства, Вейд Воттс рятується від похмурої реальності в ОАЗі — масштабній віртуальній утопії, де можливості обмежуються лише фантазією. І як більшість людства, він мріє здобути найцінніший приз, захований у віртуальному світі. Творець ОАЗи Джеймс Галлідей заповів свій багатомільярдний спадок і саму ОАЗу тому, хто першим знайде три ключі. Полювання починається.

Дети свободы. (Марк Леви)

Роман “Дети свободы”, було видано тиражем 400 000 екземплярів. Він був написаний на основі справжніх спогадів батька та дядька автора, які хлопцями брати участь у підпільній боротьбі з окупантами під час Другої світової війни. Діти свободи  це підлітки різних національностей: іспанці, угорці, поляки, чехи, євреї, чиї сім’ї бігли до Франції з різних причин. Вона стала для них другою батьківщиною. З мрією про любов та життя у вільному світі, вони створюють у Тулузі інтернаціональну бригаду, яка влилась до руху Спротиву як самостійний загін. Хроніка цієї лютої “вуличної війни” написана від імені головного героя роману, Жанно, одного з небагатьох живих бійців бригади, які залишились живими.

Элегантность ежика. (Мюриель Барбери)

У Франції роман очолював список бестселерів протягом 30 тижнів після виходу книги. Роман удостоївся понад 10 літературних премій, був переведений на 31 мову, і розійшовся тиражем більше 30 000 000 примірників! Дівчинка-підліток, розумна й освічена не по роках, літня консьєржка, що вивчає філософські праці і слухає Моцарта, багатий японець, який оселився на схилі років в розкішній паризькій квартирі. Про те, що пов’язує цих людей, як змінюється їхнє життя після того, як вони випадково знаходять один одного, читач дізнається, відкривши цей прекрасний, тонкий, захоплюючий роман.

Алая чума. (Джек Лондон)

Дуже незвичний Джек Лондон, сильний, фантастичний та багатогранний. Один з перших постапокаліптичних оповідань в історії. Старий розповідає своїм онукам-дикунам які не знають цивілізованого життя, як люди жили до… До того, як світ знищила хвороба  червона чума. А онуки йому не вірять. Оскільки не бачили. Проте можуть розповісти, хто зі знайомих може влучити у зайця з першого разу та хто із них найсильніший. Тому що бачили. Книжка  антиутопія про страшну епідемію, яка охопила людство.

Башня бога. (SIU (Slave in Utero))

Про що ти завжди мріяв? Гроші? Слава? Сила? Помста? Чи щось більше? Це все можна знайти тут. Життя не має бути таким. З самого моменту народження треба поспішати ловити кожен момент. Якщо цього не робити, то ніколи не зможеш знайти справжнього себе.

Дом странных детей. (автор Ренсом Риггз)

Неординарный сюжет, детально прописанные характеры затягивают читателя в особенную атмосферу жизни крипто сапиенсов – детей, которые наделены необычными, странными способностями. Книга попала в рейтинг бестселлеров по версии The New York Times.

Рухнувший мир. (Тим Этчеллс)

Гра та життя. Що з них первинно, а що  вторинно? Де закінчується одне, де починається інше? Геймер, який веде популярного блогу, вже і сам цього не розуміє. Персонажі складної “іграшки для обраних”, яку він проходить рівень за рівнем, все більше зливаються в його підсвідомості з близькими та приятелями з реального життя.

Матильда. (Рональд Далл)

Матильда маленька і дуже розумна дівчинка. Дуже-дуже розумна. Вона сама навчилася читати в три роки і більше всього на світі любить книги. І не якісь там дитячі казочки, а Діккенса, Хемінгуея, Стенйбека і Кіплінга. Але, на жаль, це зовсім не до смаку її батькам, двом досить неприємним особистостям, які б вважали за краще, щоб вона дивилася, як і вони, дурні передачі по телевізору. І в школі маленьку Матильду чекають неприємності, тому що директриса закладу ненавидить дітей і жорстоко мучить їх. Але на щастя, вчителька Матильди неймовірно добра до неї і уважна. До того ж Матильда раптово відкриває в собі надприродні здібності. Як і в інших історіях знаменитого Роальда Даля, в “Матильди” він висміює дурість і обмеженість і дозволяє розуму і справедливості восторжествувати над ними. І змушує сміятися і дітей, і дорослих. Розумних, звичайно ж, дорослих.

 

Більше цікавого про проходження підліткового віку – telegram канал Ampli. Приєднуйтесь!

Поділитися

×
Програмування: Розробка комп'ютерних ігор
Курс за темою:
Програмування: Розробка комп'ютерних ігор
11 - 19 років
IT
×
Дизайн: Ілюстрація
Курс за темою
Дизайн: Ілюстрація
11-19 років
дизайн