10 кращих серіалів про підлітків

Нам, дорослим, хочеться вірити, що підлітки живуть світлими мріями, такими ж подіями та нашими настановами. Але підлітковий світ достатньо жорстокий, незрозумілий та точно назавжди їм/нам запам’ятається. Та дивляться вони не “Морозко” чи “Гостья из будущего”.

Ми зробили підбірку серіалів, які дивляться вони самі. Для того, щоб ми, дорослі, краще розуміли, з чим вони живуть кожного дня. Дивитись важливо, щоб знати. А потім підійти та обійняти. Та сказати: “Малий, я теж це дивлюсь” 😄

  • 13 причин чому (13 reasons why) 

IMDb 7.9

16+

4 сезони (2016-)

Ця безумна та напружена історія про простого хлопця Клея Дженсена, який опинився в епіцентрі божевільний подій, пов’язаних із загибеллю його знайомої Хани Бейкер. Насправді ж, молодий чоловік був колись шалено закоханий у дівчину, однак вона не відповідала йому взаємністю. Тепер Хани немає. Вона здійснила самогубство, лишила після себе тільки касету із записами, які потрапили у руки Клея. Молодий чоловік знаходить цю коробку біля свого будинку. Прослуховування записів відкриває таємниці минулого Хани. Вона описує тринадцять причин, за яких зважилася на самогубство. Другий сезон демонструє судовий процес проти школи  це головна сюжетна лінія.

 

  • Дивні дива (Stranger things) 

IMDb 8.8

16+

4 сезони (2016-)

У центрі уваги серіалу події, які відбуваються у невеличкому містечку у провінції. Дії відправляють нас у вісімдесяті роки минулого століття. Місцеве життя тече ніби спокійно, але нерідко містичні та загадкові події змушують людей хвилюватись. Ось в черговий раз дивна пропажа підлітка Уїла говорить про те, що місце тут не найнебезпечніше. Місцевий шериф починає розслідування у ході якого зустрічається з групою людей, які наділені сверх-здібностями. Шериф впевнений, що близький до розгадки таємниці зникнення хлопця, однак які сюрпризи підготовили люди, які відрізняються від інших своїми суперсилами?

Серіал отримав 6 премій Emmy та 30 номінацій у тому числі у категорії “Найкращий драматичний серіал”, чотири номінації на премію “Золотий глобус” та десять номінацій на премію Американської гільдії кіноакторів, завоював одну нагороду у категорії “Найкращий акторський склад у драматичному серіалі” у 2017 році.

 

  • Половое воспитание (Sex education)

IMDb 8.3

2 сезона (2019-)

18+

Отіс Томпсон  сором’язливий хлопець, який не дуже умілий у спілкуванні із дівчатами. Головний герой боїться вступати у контакт із представницями прекрасної статі, тому лишається незайманим вже багато років. Звичайно ж, доводиться серйозно взятись за навчання та вести сумовитий спосіб життя. Правда, проблемами сина зацікавилась його мама, яка працює секс-терапевтом, але навіть вона, схоже, неспроможні допомогти хлопцеві. Головний герой незабаром сам знаходить геніальне розв’язання своїх проблем: він об’єднує зусилля з розумною дівчинкою Мейв, яка по характеру ще так бунтарка. Разом герої відкривають клініку, куди приходять десятки учнів, які готові поділитись повсякденними проблемами та переживаннями. Головні персонажі дуже раді допомогти, адже саме так вони краще дізнаються про людей та становляться гуру сексуального виховання.

По версії кінокритиків ВВС серіал входить до 15-ти кращих нових серіалів Netflix, HBO та Apple TV 2020 року.

 

  • Ейфорія (Euphoria)

IMBD 8.4

18+

2019-

Можливо, це найпровокаційніший серіал у цьому списку. “Ейфорія” орієнтована скоріш за все на дорослу аудиторію, ніж на самих підлітків. При цьому творець Сем Левінсон сподівається, що серіал допоможе краще зрозуміти підліткову аудиторію та знайти спільну мову батькам з їх дітьми. Розповідь ведеться від особи дівчини, на ім’я Ру. Після передозування та реабілітації вона повертається у рідне місто. Героїня розповідає про дружбу із трансгендерною старшокласницею Джулс та своє оточення, яке приймає наркотики та веде асоціальний спосіб життя.

 

  • Summertime

IMBD 5.4

2020-

Літо, Роман’я Рів’єра, Італія. Самер  незалежна та відповідальна дівчина, яка мріє улетіти далеко від міста, в якому вона виросла. Але  чемпіон із мото перегонів у минулому, який повний рішучості розірвати із минулим та готовий почати все наново. Серед них розквітають почуття, які будуть супроводжувати їх протягом всього літа та які назавжди змінять те, у що вони завжди вірили. Легкий та позитивний серіал для того, щоб розбавити пристрасті решти серіалів у цій статті.

 

  • Вейн (Wayne)

IMBD 8.4

2019

Смерть батька змусила молодого шістнадцятилітнього хлопця Вейна замислитись про самостійне майбутнє. Життя було не цукор, а тут ще і втрата близької людини. До всього іншого потрібно розібратись зі справами, які батько так і не довів до кінця. Десь у Флориді знаходиться його старенький Понтіак, який чомусь був дуже дорогий своєму власникові. Юному Вейну нічого не лишається, як відправитись у цю довгу подорож із Бостону до Флориди, щоб забрати автомобіль. У цей непростий шлях він бере із собою подругу. Пара відправляється у поїздку на мотоциклі та побачить багато чого на своєму шляху. Правда, просто забрати Понтіак навряд чи вдасться. Так вже вийшло, що ще при житті батька цю машину викрали, тому зараз Вейн рухається прямо до справжніх злочинцях, щоб забрати те, що належить йому по праву.

За перші п’ять днів перша серія набрала десять мільйонів переглядів.

 

  • Кінець е***го світу (The end of f…g world)

IMBD 8.1

16+

2 сезони (2017-2019)

Головний герой подолав позначку в 17 років та зрозумів, що світ навколо нього божевільний, та і він сам цілковитий псих. Аліса  дівчина, яка вже готується до дорослого життя. Їй скоро вісімнадцять. Вона приходить у школу, де навчається головний герой. Несподівано між молодими людьми спалахують почуття, які переростають у типовий підлітковий роман. Він заходить ще далі, адже Аліса пропонує своєму новому хлопцеві почати пошуки її батька. Джеймс пропонує дещо натомість. Бартер цілком може бути взаємним, але поки неясно, чим закінчиться ця історія кохання та постійних пошуків.

Серіал отримав схвальні відгуки критиків, у тому числі за сценарій, ідею та реалізацію, а також за акторську гру Лютера та Барден.

  • «Политик» / The Politician

IMBD 7.5

16+

2 сезона (2017-2019)

У центрі уваги сюжету опиняється історія про Пейтона Ховарда, людину, яка готується стати президентом США. Він  молодий студент, який тільки починає свій довгий шлях. Головний герой з юних років займається вивченням історії, політики та дипломатії, щоб до дорослого віку встигнути досягти успіху в обраній сфері. Першим найважливішим кроком до успіху стане робота президентом студентської ради. Головний персонаж готується зайняти таку відповідальну посаду, яка буде потребувати від нього максимальної віддачі. Чудові наряди, стильні та красиві головні герої  все це додає серіалу гротеску, перетворює події скоріш у безумну фантазію ніж у реальне життя. Сірих тонів ви тут практично не знайдете (тільки коли потрібно показати удаване страждання героїв) – навіть бідні персонажі можуть дозволити собі щось кричуще і яскраве. Все ж таки зовнішність стає фактором, що все вирішує, коли всередині тебе нічого не має.

 

  • Бесстыдники (Shameless)

IMBD 8.6

18+

10 сезонов (2011-)

Хто такі “Безсоромні”? Та їх повно по всьому світові! Але саме це сімейство Галагерів є справжнім втіленням безсоромності. Таке враження, що ці люди вбрали в себе всі пороки сучасного суспільства. Батько постійно п’є, але все одно встигає філософствувати про життя. Старша його донька, на ім’я Фіона, весь час намагається доглядати за дітьми, взявши на себе роль матері. Правда, вона сама інколи веде безрозбірний стиль життя (особливо при виборі хлопців). Два брати взагалі вчаться як заманеться, але все одно вступають до коледжу. Один спить із дочкою дуже суворого батька, а інший приховує від усіх свої гомосексуальні нахили. Наймолодший член родити стає частиною життя сім’ї Галакерів. Загалом  божевільна сімейка. Вони люблять круто повеселитись, у результаті чого попадають до найбезглуздіших ситуацій. Всілякими засобами вони намагаються якось вижити у цьому світові, але при цьому вони не хочуть працювати. Що ж, подивимось, як цім людям вдається вижиту у такому важкому світі.

 

  • The OA

IMBD 7.9

2 сезона (2016-2019)

Ця дивовижна історія сколихнула громадськість. У центрі уваги сюжету  Прейрі Джонсон. Багато років тому, коли вона була ще дитиною, героїня буквально зникла. Близькі та родичі вже не вірили, що знайдуть дівчинку, але сім років потому вона повернулась додому самостійно. Прейрі не розповідає нікому про те, що трапилось з нею за цей час, правда, тепер чомусь головна героїня повернулась додому видючої, хоча у дитинстві була сліпою. Несподіване повернення накаляє ситуацію у місті. FBI цікавиться у героїні подіями, які сталися з нею за останні сім років. Молодша Джонсон зберігає якусь таємницю, про яку не хоче нікому розповідати.

 

Свіжі статті вчасно  підпишіться на наш telegram канал.

Поділитися